Site Loader

LOCATION

43-376 Godziszka ul. Beskidzka 29

FACEBOOK

EXPRESS 2

BIP

PROJEKT UNIJNY KOMPETENCJE KLUCZOWE

KALENDARZ

Grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Czas pandemii nie zabrał nam w pełni radości wspólnej pracy, twórczego spotkania. Przeżyliśmy miłe i ciekawe chwile wędrując razem online przez polskie parki narodowe. Pomogła nam w tym specjalna publikacja interaktywnych materiałów edukacyjnych w klasowym Kąciku Geografa           i Przyrodnika. Każdy losował numerek parku i filmiku pracując w swoim obszarze. Żywy obraz          i odgłosy przyrody od Bałtyku do Tatr, spotkania z naukowcami wzmagały apetyt na wiedzę. Zweryfikowaliśmy ją radosnym spotkaniem na kamerkach, gdzie prezentowaliście wiadomości      w grupkach rówieśników zdobywając oceny i motywując się wzajemnie do dalszej nauki .

Ciekawym elementem projektu okazał się Klasowy Dzień Łosia. Zajrzeliśmy w bagienne ostępy Kampinosu, Biebrzy. Podglądaliśmy niezwykłe zwyczaje tych olbrzymich ssaków na godowym bukowisku , nocne nurkowanie w wodzie, porost i zrzucanie łopat przez samców, opiekę klępy nad łoszakiem. Z łosiem przebyliśmy Bałtyk by zajrzeć do Skandynawii, Pacyfik, by dotrzeć do bagien Alaski i Kanady -ojczyzny tego jeleniowatego. Przy okazji wyjaśniliśmy drogę konkwistadorów            i przyczyny upadku cywilizacji indiańskich, by w końcu zrozumieć urzędowość języków europejskich w obu Amerykach. Po takim wstępie zredagowanie opisu łosia w edukacji polonistycznej okazało się przysłowiową bułką z masłem.

Dla uczniów były to ciekawe podróże, a możliwość podyskutowania o tym na kamerkach                  z klasowymi kolegami łagodziła smutki rozstania ze szkołą, które uczniom pierwszego etapu edukacyjnego nierzadko dają się we znaki.

Projekt wieńczyła działalność artystyczna owoce której, w hołdzie Waszej pracy Kochane Dzieci zamieszczam w poniższej galerii. Dziękuję zaangażowanym rodzicom za udzielaną pomoc                i wsparcie.

Wychowawca M. Dudys

 

Post Author: zxzxtp

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status