Site Loader

LOKALIZACJA

43-376 Godziszka ul. Beskidzka 29

Z okazji nadchodzącego Święta Pluszowego Misia świetlica szkolna oraz biblioteka zapraszają do udziału w turnieju literacko-plastycznym.

Szkolny Turniej Trójmisiowy

Zapraszamy uczniów klas II – VI do uczestnictwa w Szkolnym Turnieju Trójmisiowym, w którym trzeba wykazać się znajomością misiowych talentów i wiadomości. W trzech misiowych zadaniach można będzie zdobyć maksymalnie po 10 misiowych łapek – punktów za każde wykonane zadanie. Konkurencje dotyczą znajomości najważniejszych misiowych postaci ze świata literatury dziecięcej oraz twórczego przetworzenia znanych motywów bajkowych we własne, niepowtarzalne prace. A zatem oto zadania konkursowe:

  1. Podaj znane Ci z literatury postaci misiów, niedźwiadków, niedźwiedzi będących bohaterami książki lub przynajmniej jedną z wielu postaci występujących w książce. Napisz tytuł i autora książki, w których dana misiowa postać występuje. Wypisz je na kartce A4.

Za to zadanie jury może przyznać od 0 do 10 misiowych łapek

  1. Utwórz rymowankę – wierszyk co najmniej czterowersowy na temat swojego misia, zabawy z własnym pluszakiem lub ulubionego misia bajkowego. Rymowankę napisz starannym pismem poniżej odpowiedzi na 1 zadanie turnieju lub na drugiej stronie tej samej kartki A4. Tu również można otrzymać do 10 misiowych łapek maksymalnie

  2. Wykonaj pracę plastyczną przedstawiającą ulubionego misia, misia z bajki lub misia, którego chciałabyś/chciałbyś mieć. Praca powinna być wykonana na kartce A4 dowolną techniką plastyczną. Za pracę plastyczną można otrzymać do 10 misiowych łapek maksymalnie.

Obie kartki – tę z odpowiedziami pisemnymi i tę z pracą plastyczną zachowaj, dostarczysz je po powrocie do szkoły. Obie prace w postaci zdjęcia, pliku graficznego w formacie .jpg proszę wysłać na adres mailowy : adobija@spgodziszka.pl

Wybrane prace zaprezentowane zostaną na stronie internetowej naszej szkoły. Jury przyzna punkty w każdej konkurencji, uczestnikom z największą ilością punktów zostaną przyznane odpowiednio miejsca od 1 do 3 i nagrodzeni zostaną dyplomami oraz miłym upominkiem. Wszyscy uczestnicy otrzymają uwagi pozytywne za aktywność.

Na Wasze prace czekamy do 6 grudnia .

Uroczyste ogłoszenie rankingu zdobytych punktów i listy laureatów nastąpi 14 grudnia.

Udział w turnieju oznacza zgodę na wykorzystanie nadesłanych prac oraz imienia i nazwiska autorów na stronie internetowej szkoły, gminnej gazecie, szkolnej wystawie pokonkursowej.

Post Author: zxzxas

FACEBOOK

EXPRESS 2

BIP

KALENDARZ

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031