Site Loader

LOCATION

43-376 Godziszka ul. Beskidzka 29

FACEBOOK

EXPRESS 2

BIP

PROJEKT UNIJNY KOMPETENCJE KLUCZOWE

KALENDARZ

Luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Kolejny rok w naszej szkole obchodzimy Tydzień Kodowania. W jego ramach nauczyciele informatyki oraz innych przedmiotów prowadzą ciekawe zajęcia związane z ta tematyką. W tym roku trwały one aż dwa tygodnie. Uczniowie budowali i programowali roboty z zestawów Lego WeDo 2. Szyfrowali i odszyfrowywali wiadomości za pomocą szyfru Cezara, szyfru cmentarnego i szachownicy Polibiusza. Rysowali trasy dla ozobotów i przeprowadzili  ich wyścigi po puzzlowych torach. Odkrywali zakodowane obrazki w dyktandach graficznych,  uczyli się kodowania z aplikacją Silent Teacher, Compute It oraz uczyli sztuczną inteligencję na przykładzie aplikacji AI dla oceanów. Poza tym odtańczyli  taniec „Letka Jenka”, korzystając z  zakodowanego schematu kroków. Dzięki umiejętnościom tajemniczej osoby, która zaprogramowała  naszego szkolnego małego  ozobota, uczniowie mogli wziąć udział w konkursie. Zadanie polegało na odczytaniu  zaszyfrowanej za pomocą Alfabetu Morsa wiadomości, wyświetlanej w różnych barwach przez robota. O wynikach konkursu wkrótce poinformujemy.

Post Author: zxzxas

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status