Site Loader

LOCATION

43-376 Godziszka ul. Beskidzka 29

FACEBOOK

EXPRESS 2

BIP

PROJEKT UNIJNY KOMPETENCJE KLUCZOWE

KALENDARZ

Grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

W naszej szkole zawsze uroczyście obchodzimy uroczystości i rocznice związane z ojczyzną. Tradycyjnie w listopadzie miała miejsce uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tym razem uczniowie klasy 3a zaprezentowali wzruszające wiersze patriotyczne oraz przepiękny taniec wolności. Natomiast klasa 8a i 8b zaprosiła społeczność szkolną na wędrówkę przez historię, aż do Stacji Niepodległość. Informacje o polskich drogach do wolności oraz wiersze pełne miłości do ojczyzny były przeplatane pieśniami narodowymi wykonywanymi przez dynamiczny chór złożony z uczniów klas 6a i 6b. Swoje umiejętności zaprezentowali też utalentowani muzycznie uczniowie, grając na gitarach, pianinie, flecie. Podniosły nastrój wydarzenia tworzyła utrzymana w biało-czerwonych barwach dekoracja oraz stroje galowe uczniów. Symbolicznym wyrazem pamięci o bohaterach, którzy wywalczyli wolność Polski, było złożenie wieńca oraz zapalenie znicza przez delegację uczniów przy Dębie Pamięci zasadzonym przy naszej szkole. Na zakończenie głos zabrała p. dyrektor A. Zeman, która dziękując uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie akademii, jednocześnie zachęcała do szanowania wolności wywalczonej i podarowanej nam przez przodków.

Post Author: admin

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status