Site Loader

LOCATION

43-376 Godziszka ul. Beskidzka 29

FACEBOOK

EXPRESS 2

BIP

PROJEKT UNIJNY KOMPETENCJE KLUCZOWE

KALENDARZ

Grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

„Bajeczne drzewa, czyli sekrety dendrologii i nie tylko”. ODSŁONA I

Jesienne dni były okazją do przeprowadzenia w terenie obserwacji przyrodniczych połączonych z warsztatami dendrologicznymi. Owocem tych działań i prac jest seria zielników dendrologicznych w pudełkach wykonanych przez uczniów klasy 3a z pomocą wychowawcy w szkole.

Zebrane i zasuszone okazy liści z najpopularniejszych drzew występujących w Polsce zostały opatrzone notą botaniczną dla dzieci oraz zdjęciami owoców, nasion i pokroju poszczególnych drzew. Ponieważ efekt działań był znakomity, a wkład pracy własnej bardzo duży, postanowiliśmy podzielić się zdobytą wiedzą i wykonanymi pomocami dydaktycznymi z innymi dziećmi. Utworzyliśmy korytarzową wystawę, zamieszczając w niej dodatkowo oprócz zielników żywe okazy gałązek wszystkich drzew iglastych z opisami, zdjęciami i informacjami. Z tej okazji udało się także przeprowadzić zajęcia z dendrologii dla klas drugich i dwóch grup przedszkolnych. Pamiątką z prelekcji były drobne mini- prezenciki przedstawiające liść klonu -jawora z oryginalnym nasieniem w skrzydlakach-noskach. W prowadzeniu zajęć pomagały kukiełki wróbelka Elemelka i Sowy Mądre Głowy wykonane przez trzecioklasistów.

Takie nauczanie przez działanie i wielozmysłowe oddziaływania współczesna pedagogika klasuje w grupie najskuteczniejszych metod nauczania. Warto uczyć się od siebie nawzajem i promować modę na wiedzę.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Post Author: zxzxtp

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status