Site Loader

LOCATION

43-376 Godziszka ul. Beskidzka 29

FACEBOOK

EXPRESS 2

BIP

PROJEKT UNIJNY KOMPETENCJE KLUCZOWE

KALENDARZ

Luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

„To właśnie tego wieczoru,
gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze,
przy stołach są miejsca dla obcych,
bo nikt być samotny nie może.

To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,
w serca złamane i smutne
po cichu wstępuje otucha.

To właśnie tego wieczoru
zło ze wstydu umiera
widząc, jak silna i piękna
jest Miłość, gdy pięści rozwiera.

To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku.”

Emilia Waśniowska

            W dniu 08 grudnia 2022 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Godziszce miało miejsce zorganizowane przez Koło Emerytów i Rencistów spotkanie wigilijne dla osób samotnych. By umilić seniorom to wyjątkowe popołudnie, zaproszeni uczniowie klasy 3b, przygotowani przez panią Bożenę Janik – Marekwicę oraz szkolny chórek, prowadzony przez pana Piotra Górnego wspólnie zaprezentowali opracowany specjalnie na tę okazję program artystyczny noszący tytuł „Na skrzydłach aniołów kolęda płynie w świat”.

            Poza wiązanką przepięknych kolęd i pastorałek ogromny zachwyt i wielkie wzruszenie wśród wszystkich zebranych wzbudził „Taniec aniołów”, „Taniec gwiazdeczki” oraz „Taniec światła”. Seniorzy ze łzami w oczach wysłuchali wyrecytowanych przez dzieci grające role: Maryi i Józefa bożonarodzeniowych życzeń, a na koniec zostali obdarowani drobnymi prezencikami w formie aniołków, choineczek czy gwiazdeczek z masy solnej, które własnoręcznie wykonali uczniowie klasy 2a, pod opieką pani Anny Grzegorzek i pani Magdaleny Matlak. Seniorzy nagrodzili uczniów, których gościli gromkimi brawami, a Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów w Godziszce, pani Stanisława Caputa przygotowała dla nich – w podziękowaniu za występ – słodki poczęstunek.

            Było to niezwykle miłe, ciepłe i nastrojowe spotkanie, uczące młode pokolenie empatii względem drugiego człowieka oraz szacunku do osób starszych. Dzieci miały okazję poczuć niezwykłą magię, płynącą ze wspólnego przeżywania tego szczególnego okresu, jakim są święta i wartość przekazywanych z pokolenia na pokolenie tradycji, które nadają sens ludzkiemu życiu. Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu!

Współpraca ze środowiskiem lokalnym z uwagi na długi okres pandemii była ograniczona, dlatego też Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Godziszce – pani Agnieszka Zeman, będąca jednym z honorowych gości na tymże spotkaniu wigilijnym, nie kryła wielkiej radości z ponownego nawiązania serdecznych relacji, które zawsze nas łączyły.

Post Author: admin

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status