Site Loader

LOCATION

43-376 Godziszka ul. Beskidzka 29

FACEBOOK

EXPRESS 2

BIP

PROJEKT UNIJNY KOMPETENCJE KLUCZOWE

KALENDARZ

Luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

W niedzielę 15 stycznia, po kilku latach przerwy, ponownie odbył się w naszej szkole Wieczór Kolęd dla mieszkańców Godziszki. Na świątecznie przystrojonej sali gimnastycznej pojawili zaproszenie goście, nauczyciele, rodzice, uczniowie. Na początku p. dyr. Agnieszka Zeman serdecznie wszystkich powitała. Następnie prowadząca spotkanie Alicja Gadzina z kl. 8a zaprosiła obecnych do oglądania występów uczniów naszej szkoły. Najpierw w kolędowy klimat wprowadzili widownię uzdolnieni muzycznie uczniowie: Wojtek Hula zagrał na akordeonie, Nicola Wawrzyczek na skrzypcach, Emilka Wandzel na okarynie, a Zosia Marek na flecie. Następnie kl. 8b i kl. 7 zabrały wszystkich na wyprawę do Betlejem, opowiadając o niezwykłych i ważnych dla chrześcijan wydarzeniach poprzez tradycyjne jasełka. Poszczególne sceny były przeplatane kolędami pięknie śpiewanymi przez szkolny chór. Były też występy solistów: Emilki Wandzel i Alicji Gadziny, a także „Puchowa kolęda” w wykonaniu kl. 1b. Następnie radość Bożego Narodzenia wyśpiewali i wytańczyli mali artyści z klasy 3b. W ich występie było dużo światła, jakby chcieli wszystkim przypomnieć, że na początku była Światłość. A jej blask może rozproszyć  mroki naszego lęku o przyszłość i wyplatać życie nadzieją na dobry Nowy Rok. Ostatnim elementem programu były różnorodne życzenia. Klasa 1b zaprezentowała taniec z lampionami, który rozświetlił zapadający powoli zmrok. Potem zgodnie z ludowym zwyczajem pojawili się kolędnicy. To dzieci z klasy 1a, kręcąc gwiazdą, śpiewały pastorałkę. Na koniec miał miejsce lokalny akcent, klasa 3a złożyła góralskie życzenia. Po barwnym programie artystycznym p. dyrektor Agnieszka Zeman zaprosiła wszystkich do wspólnego kolędowania przy słodkim poczęstunku. Wędrując po szkole goście mogli też oglądać ciekawą wystawę prac najmłodszych uczniów, a także zrobić sobie zdjęcia w fotobudce. To było wyjątkowe, pełne radości spotkanie. A wypełniona publicznością aż po brzegi sala gimnastyczna potwierdziła, że lokalną społeczność cieszą takie wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia wspaniałego Wieczoru Kolęd.

Post Author: admin

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status