Bibliotekarz: mgr Marzena Stefaniak

Biblioteka  organizuje  cykliczne imprezy kulturalne:

  • Ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom” – Młodzi czytelnicy słuchają bajek czytanych przez bibliotekarki, dzięki czemu bez problemu odgadują zagadki literackie, rozwiązują krzyżówki, wykonują  ilustracje bohaterów książek.
  • Jesienne Dni Książki – czyli dwudniowe święto wszystkich miłośników książki, podczas którego  odbywają  się spotkania ze znanymi pisarzami, konkursy plastyczne związane z książką, a także konkurs literacki; „Chcecie bajki, oto bajka …”. Pierwszy dzień poświęcony jest  młodym czytelnikom, gdyż dla nich organizuje się akcję „Biblioteka otwarta dzieciom”, przygotowując różne atrakcje: quizy, zagadki, krzyżówki. Drugiego dnia święta odbywa się Kiermasz Dobrej Książki, gdzie można osobiście spotkać się z zaproszonym pisarzem i zdobyć jego autograf. Na zakończenie Jesiennych Dni Książki wszyscy mogą obejrzeć ciekawe przedstawienie teatralne.(zdjęcie z G.Kasdepke, M.Fox, E. Chotomską)
  • Co roku odbywa się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki. Jest to impreza połączona z wieloma atrakcjami dla najmłodszych: konkursami, zagadkami, w których współudział mają uczniowie starszych klas.
  • Z myślą o młodym czytelniku organizowany jest Dzień Pluszowego Misia. W tym właśnie dniu biblioteka zmienia się w tajemniczą  krainę Misiolandię, czyli dom  wszelkich misiów. Dla czytelników organizowane są wystawy: książek o misiach, misiów-zabawek i innych przedmiotów z wizerunkami tego ulubieńca dzieci. Młodzi uczestnicy zabawy biorą udział w konkursach, quizach, a także zabawach muzyczno-tanecznych.